AKTUALITĀTES

103162


16.11.2018


Katru gadu Itālijā notiek Cremona Fiere izstāde, uz kuru devās arī Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija. Intereses izrādīšana un kontaktu izmantošana, ļāva, CowCare un CowGenetics komandai noorganizēt LHA pārstāvēm Ievai Rutkovskai un Ievai Krustiņai kopā ar Hens Mekking un Irene Vianello pavadībā tikšanos divās izcilās Itālijas fermās, kuras ir ilggadējāABS paraugfermas.

Viena no fermām bija „Casa Nuova”, kuru īpašnieki ir Angelo un Realdo. Saimniecības darba spēks ir ģimene sešu cilvēku sastāvā.

 

Saimniecībā ir 309 slaucamās govis, kuras slauc 2x10 vietu paralēli slaukšanas zālē. Saimniecības vidējais izslaukums ir 14236kg, 3.93% tauku saturs un 3.39% olbaltumvielu saturs.

Saimniecība ģenētiku izvēlas no ABS,  un savu mērķu realizēšanai strādā ar pāru atlases programmu GMS. „Casa Nuovas” saimniecībā ir  lielisku vaislinieku meitas. Daudzi no tiem ļoti labi pazīstami arī pie mums Latvijā - Monterey, Dreamweaver, Silver, Pesky, Butler, Balisto, Josuper, Boastful, Shriek.Vizītes otra ferma tika izvēlēta brāļu Bandioli  „AGR Bandioli” saimniecība. Saimniecību brāļi pārņēmuši no tēva 2011. gadā, modernizējušies un ielikuši pirmos Lely slaukšanas robotus un šobrīd pie 478 slaucamajām govīm strādā 10 slaukšanas roboti un barības izdalītājs Vector.

 

Šī arī ir augstražīgā saimniecība, kuras vidējais izslaukums ir 13552 kg ar 3.84%  tauku un 3.34% olbaltumvielu saturu pienā

 

Bandioli brāļi arī bija tie, kuri vieni no pirmajiem sāka izmantot Sexcel dzimumšķiroto ģenētiku un bija gandarīti ar iegūtajiem rezultātiem.

Saimniecībā ir tādu buļļu meitas kā Levi, Trigger, Monterey, Brodie, Solaris, Garret, Messiah, Butler, Jericho.

 

TRIGGER meita                                                                                                  LEVI meita

No šīm divām saimniecībām var gūt piemēru, ka ikdienas ilgtermiņā strādājot ar ABS ģenētiku var iegūt augstus izslaukumus, ilgmūžīgas, skaistas un veselīgas govis. Tas, protams, ir ilgs, pacietīgs un  mērķtiecīgs darbs, lai to sasniegtu, taču CowGenetics un ABS ir gatavi iet un darīt kopā ar Jums. Mums ir viss vajadzīgais, lai Jums palīdzētu: izcila pāru atlašu programma, iespēja veikt fermas ģenētisko auditu un zinoši kolēģi no visas pasaules.

Paldies LHA meitenēm, kuras izteica vēlmi un ieplānoja laiku vizītēt ABS saimniecības Itālijā. Īpašs paldies Ievai Krustiņai par bildēm.
      Atpakaļ