AKTUALITĀTES

116501

Jaunākie vaislinieku vērtējumi – APRĪLIS 2021
08.04.2021


Jaunākie vaislinieku vērtējumi – APRĪLIS 2021


      Šī gada pirmie vaislinieku vērtējumi ir sagaidīti. Aprīlis nācis ar CowGenetics piedāvāto vaislinieku pirmajiem meitu vērtējumiem. To, kā vērtējumi ir izmainījušies, var individuāli apskatīt Buļļu piedāvājumā

      BESTMAN pirmās vērtētās meitas uzrāda izcilus veselības rādītājus, kā to paredzēja genoma vērtējums. Latvijas saimniecībās vaislinieka meitas vēl ir zem 1 gada vecuma.

      OAKLAND pirmās meitas šobrīd vērtētas vien pēc produktivitātes. Meitas uzrāda izslaukuma pieaugumu un ļoti augstu tauku saturu pienā. Vaislinieks joprojām uzrāda ļoti labu TPI vērtējumu.  Šobrīd Latvijā vecākās Oakland meitas ir aptuveni gada vecumā. 

      SHALOM-P vērtēts vien pēc 4 meitām, bet uzrāda augstāku izslaukumu, peļņas indeksu un TPI vērtējumu, kā tika prognozēts.  Vaislinieku Latvijā sāka izmantot vien aizvadītā gada rudenī, tāpēc pirmās meitas varēsim sagaidīt šī gada vasarā.

      Sagaidot ceturkšņa jaunākos vērtējumus, neatņemama sastāvdaļa ir arī Holstein Association USA veidotais TPI TOP 100 saraksts. Aprīlī 100 labāko vaislinieku sarakstā pēc TPI vērtējumiem, 22 ir mūsu sadarbības partnera ABS Global piedāvātie vaislinieki. 

      Joprojām 100 pasaules labāko vaislinieku sarakstā ir ABS Icon Sires programmas vaislinieki. BURLEY (2.vieta), ACHIEVER (3.vieta), MEDLEY (8.vieta), ROWDY (83.vieta). Šie vērtējumi skaidri parāda, ka ABS nodrošina klientus visā pasaulē ar izcilu ģenētiku, kas ļauj efektīvāk atražot augstas kvalitātes dzīvniekus.

      ASV TPI TOP 100 sarakstā ir arī tādi Latvijā izmantotie vaislinieki kā SPECTRE (15.vieta), MOROCCAN (54.vieta), JOSUPER (76.vieta), RAIDEN (91.vieta).

Pilno sarakstu iespējams apskatīt šeit:

      Atpakaļ