AKTUALITĀTES

87275

Kā mums gāja Govju svētkos Vecaucē 2018
03.08.2018


 SIA CowGenetic un SIA CowCare komanda 27.jūlijā piedalījās Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības rīkotajā pasākumā "Govju svētki 2018". Govju svētki Vecaucē norisinās jau 3.gadu un tas ir gaidīts un plaši apmeklēts  pasākums lopkopības interesentiem.

 

 

Šajā gadā bija daudzveidīga un interesanta pasākuma programma. Saimnieki dalījās ar pieredzes stāstiem. Bija piena šķirņu dzīvnieku paraugdemonstrējumi, kuros piedalījās Holšteinas melnraibās, Holšteinas sarkanraibās, Švices šķirnes govis. 

Kā arī bija padomāts arī par ģenētiski saglabājamo šķirņu demonstrēšanu. Varēja apskatīt gan Latvijas brūnās govis, gan arī dzīvnieku izvadē tika apbalvota Latvijas zilās šķirnes skaistākā govs. 

Foto no Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības privātajiem failiem

 

Pasākumu pagodināja arī vieslektors no Igaunijas- Targo Pikmets. Tika rādīti paraugdemonstrējumi dzīvnieka pieradināšanai. Šī bija viena no gaidītākajām pasākuma daļām, jo dzīvnieku audzētāji un interesenti šādas apmācības varēja pielietot arī praktiski pie saviem dzīvniekiem.

 

 Un kā viena no gaidītajām pasākuma daļām- loterija. Kā jau ierasts apmeklētāji bez saviem ganāmpulkiem varēja tikt pie daudz dažādām dāvanām sākot no kāda vēderam baudāma kāruma, līdz pat mājsaimniecībā un veselībai noderīgām lietām.

Ganāmpulka īpašnieki tika pie fermas aprīkojuma, produktiem, dzīvnieku veselības uzlabošanai vai papildbarības.

Bet kā viena no gaidītākajām daļām bija telītes Dagnes izlozēšana. Saimniece bija pārsteigta par izlozēto dzīvnieku, bet uzreiz bija redzama saikne starp abām dāmām. Lai saimniecībā Dagne aug spēcīga un ražo daudz pienu!

Foto no Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības privātajiem failiem

 

Šogad CowGenetics teltī bija iespējams tikties arī ar Genus ABS pārstāvi Richard Johnson, aprunāties par globālajām tendencēm piena lopkopībā. Par jaunākajiem ABS amerikāņu izcelsmes vaisliniekiem. Par to, kā šobrīd strādā 21.gs labākais izgudrojums, dzimumšķirotā ģenētika- Sexcel.  

 

 

Visu dienu Vecaucē bija apskatāmas arī Holšteinas melnraibās, Holšteinas sarkanraibās un Švices šķirnes govis. Pie telēm satikām arī divas ļoti draudzīgas telītes, kuru tēvs ir CowGenetics piedāvātais ASV TPI TOP 100 vaislinieks no ABS JOSUPER 29HO17553 (VCG60712)

 

 4 mēnešus vecā TINCE                                                                         4mēnešus vecā TELMA

 

CowGenetics un CowCare kā ierasts strādā plecu pie pleca. Šogad pie CowCare daudzi interesenti griezās nagu griešanas un slimību jautājumos. Tika piedāvāti un prezentēti jaunākie produkti. Kā arī meklēšanās noteicējs Nedap un atnešanās sensors Moocall. Sadarbībā ar LLU MPC Vecauce pie mūsu telts visu dienu bija satiekama arī sarkanā CowCare govs, kas ļoti bija iepatikusies pasākuma apmleklētājiem.

 

Paldies  Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienībai par iespēju piedalīties jau 3. Govju svētkos! Lai spēks neaptrūkstas un uz tikšanos jau nākamgad!
      Atpakaļ