AKTUALITĀTES

112985

ASV TPI Top 100 Augusta 2020 vērtējumi
13.08.2020


Šonedēļ esam sagaidījuši jaunākos vaislinieku vērtējumus - AUGUSTS 2020. 

      Mūsu Holšteinas melnraibo vaislinieku piedāvājumā var apskatīt, kā vērtējumi ir mainījušies Latvijā aktuālajiem vaisliniekiem.

      Katru ceturksni ar nepacietību gaidām arī jaunāko ASV TPI TOP 100, kurā var apskatīt 100 pasaulē labākos vaisliniekus. Pēc augusta vērtējuma šajā sarakstā ierindojušies 23 mūsu sadarbības partnera ABS Global vaislinieki. 

      Lepojamies ar vaislinieku BURLEY (2.vieta), kura tēvs BOASTFUL bija plaši izmantots Latvijā, saimniekus nodrošinot ar produktīvām un veselīgām govīm. Šobrīd BURLEY dēlu OAKLAND izmanto daudzi saimnieki dēļ tā paredzamajiem produktivitātes un veselības rādītājiem, kā arī eksterjera pazīmēm, kuras ir svarīgas ganāmpulkiem slaucot govis robotizētajās slaukšanas iekārtās. 

      Arī ABS ICON Sires programmas vaislinieki uzrādījuši lieliskus rezultātus. ACHIEVER, MEDLEY, ROWDY un BURLEY tika iekļauti šajā programmā kā pēc genoma vērtēti vaislinieki. To meitas sevi pierādījušas ar lieliskiem produktivitātes rādītājiem, dodot iespēju tēviem ierindoties 100 pasaules labāko vaislinieku sarakstā. 

      TPI Top 100 sarakstā ierindojušies arī Latvijā plaši izmantoti vaislinieki - SPECTRE (24.vieta), JOSUPER (27.vieta), VERONA (37.vieta), RAIDEN (56.vieta).

Visu ASV TPI Top 100 vari apskatīt šeit:

      Atpakaļ